Разом зі зміною пори року перед кожним автовласником постає питання зберігання колишнього комплекту автомобільного взуття. Коли шини не використовуються у свій сезон, їх необхідно утримувати правильно, інакше вони будуть піддаватися впливу навколишнього середовища, а це призведе до погіршення експлуатаційних якостей. Зимові шини, які неправильно зберігаються, можуть втратити свою ефективність на зледенілих і засніжених дорогах, що підвищує ризик ДТП. Зі свого боку, літні колеса, залишені на зиму в невідповідних умовах, можуть втратити стійкість до ефекту аквапланування або зчеплення на гарячому асфальті. У нашій статті ми детально розповімо, як грамотно зберігати гуму без дисків і разом з ними.
Як правильно зберігати гуму на дисках
Коли йдеться про те, як зберігати колеса на дисках, існує кілька важливих нюансів, які необхідно враховувати, а саме:
- Важливо правильно розташувати автошини. Комплектні колеса можна ставити в стопку, але не більше восьми штук в одній, ідеально - не більше чотирьох. Важливо пам'ятати, що їх потрібно переміщати відносно один одного щомісяця, щоб виключити ймовірність деформації. Верхню ставити на місце нижньої, і навпаки;
- Другий аспект - тиск. Перед зберіганням його слід знизити приблизно на 1 атмосферу. Це допоможе зменшити навантаження на гуму і запобігти появі мікроскопічних тріщин;
- Підвішування коліс у зборі за диск - чудове рішення. Цей метод виключає статичне навантаження, що особливо корисно при тривалому зберіганні. Інший непоганий варіант - спеціальна стійка або кронштейн. Його можна закріпити, наприклад, на стіні сухого підвалу (якщо там не дуже холодно) під невеликим кутом. Цей підхід запобігає деформації скатів, забезпечує хорошу вентиляцію і дає змогу економити місце.
Важливо знати, що вертикально ставити гуму в зборі не можна. Колесо з диском має досить велику вагу і швидко деформується під власним навантаженням.
Як правильно зберігати шини без дисків
Якщо ви збираєтеся зберігати автомобільні шини без дисків, то цьому процесу слід приділити особливу увагу. Ось кілька принципів, які слід враховувати, якщо ви хочете, щоб шини відмінно прослужили в наступний сезон:
- Правильне положення. Колеса без дисків краще поставити вертикально на рівну поверхню. Ви також можете придбати спеціальний стелаж або навіть зробити його самостійно;
- Вкрай важливо уникнути нерівномірних навантажень, оскільки вони викликають продавлювання корду. Вам потрібно регулярно провертати кожне колесо на 90 градусів. Це слід робити не рідше, ніж кожні 3 місяці, а краще - щомісяця.
Як не можна зберігати покришки без дисків
Настійно не рекомендується підвішувати гуму без дисків, це спричиняє деформацію посадкової зони шини, а коли згодом її встановлюють на обід, це призводить до биття, яке вже не компенсуєш навіть найграмотнішим балансуванням. Крім того, для безкамерних покришок підвішування часто спричиняє травлення повітря з-під обода.
Також не рекомендується ставити автогуму без дисків у стопку. Якщо ви складете колеса прямо з дисками один на одного, це призведе до розтріскування протектора.
Де зберігати шини - на балконі чи в гаражі?
Правильне зберігання автомобільних шин відіграє важливу роль в їх довговічності та продуктивності. Важливо знати, де їх складувати можна, а яких місць слід уникати. Так, наприклад, металевий гараж - невідповідне місце для зберігання шин без дисків. Усередині такого приміщення влітку температура може значно підвищуватися, призводячи до розтріскування і прискореного старіння. А якщо залишити літні шини взимку в металевому гаражі, вони напевно постраждають від холоду. Крім того, слід уникати безпосередньої близькості від радіатора, під трубами, що протікають, або залишати колеса на полицях з гострими виступами.
Незасклений балкон також не є хорошим варіантом. Температурні коливання і вплив ультрафіолету можуть пошкодити гуму. Вона піддаватиметься впливу вологи, вітру, прямих сонячних променів і морозів, що може призвести її до непридатності за короткий термін. Якщо ви все ж вирішили зберігати покришки на такому балконі, їх слід накрити повітропроникною тканиною, щоб запобігти хоча б впливу УФ-променів і опадів.
Загальний тамбур або сходовий проліт абсолютно не підходять для зберігання автомобільної гуми. Це не тільки порушення пожежних правил, а й значні незручності для інших мешканців будинку, ваших сусідів.
Відповідними місцями для зберігання шин є комора, гараж з опаленням, засклений балкон, сухий підвал. У цих приміщеннях має бути хороша вентиляція, достатня вологість і температура від +10 до +25 °C. Кваліфіковані центри шиномонтажу також пропонують послуги зі зберігання шин і часто безкоштовно, що, звісно ж, є найбільш зручним варіантом.
Як підготувати шини до зберігання
Перед відправкою гуми на сезонне зберігання необхідно очистити її від дорожнього сміття і пилу. Ці частинки можуть серйозно пошкодити протектор, якщо залишаться на ньому в період простою шин. Далі слід ретельно висушити поверхню, щоб запобігти утворенню цвілі, викликаної вологою.
Якщо на зберігання поміщається тільки шина без диска, рекомендується покрити її спеціальним захисним засобом для запобігання висиханню і розтріскуванню і помістити в спеціальний чохол. Поліетиленові пакети для пакування краще не використовувати. Корисно залишити на шині позначку, щоб згодом її було простіше встановити на місце. Дотримуючись цих рекомендацій, можна гарантувати, що гума буде добре підготовлена до зберігання і залишиться у відмінному стані доти, доки не знадобиться знову.